Opět krátká zpráva z vividoupětě

Vivík odstěhován do Písku, je to definitivní.

Doupě je skutečně doupě. Ne, není to hyperbola. Ten byt je část temného industriálního pralesa. Dům, v němž se nachází, je od počátku věků, vyhání do stran chatrnými balkonky a přístavbami, které možná vytváří domácí a možná se také staví samy. Viví doupě zabralo jeden pokoj, přičemž v bytě je zatím nezjištěný počet pokojů dalších, s taktéž nezjištěným počtem spolubydlících. Většinou ještě neviděných, nepočítám-li temný stín, který se mihl před koupelnou, když jsem zjišťovala, jestli je bezpečné vypravit se na balkon na cigáro. Zatím jsem potkala jen jednu Slovenku, co věšela na spletité konstrukci prádelních šňůr prádlo. A nejspíš jsem zahlédla mé bezprostřední sousedy, rodinku s asi šestiletou holčičkou. Eliáš prohlásila, že jsou to cikánští mafiáni. Pcha…

Jo, celý ten potemnělý biotop sdílí koupelnu se záchodem. Záchod žere lidi. Už jsem se s ním skamarádila, ale první setkání bylo… jedinečným zážitkem. A doufám neopakovatelným.

K doupěti samotnému můžu říct jen tolik, že jsem se zabydlela a není to tak zlé. Zvlášť když se mi podařilo zpevnit postavení prostřední ze tří skříní, které se vzájemně podpírají, aby neupadly. A mám vlastní vysavač, heč! Sice to tedy vypadá, že jak týdenní dovolená, tak měsíční plat padly na vybudování základny, ale stojí mi to. Za to. I ty skříně, zatím.

No, a příští týden zpět do pracovního procesu, ale od úterka bych, když to klapne, mohla mít i internety a navíc donastěhováno vše, co potřebuju k tvůrčím orgiím, takže kdo pořád ještě čekáte, až se seberu a začnu kurva konečně zase makat, tak se dočkáte. To je hlavně pro Cirrat… :) )

 

A tak na okraj – kdybych se rozhodla udělat čtecí a drbací sraz číslo už-nevím-kolik v Písku, skutečně by i Pražáci nebyli líní a ukázali by se? Asi to zkusím, zajímá mě to. Pokud jde o Vivíka, bude to zajímavý, vyčerpávající a vůbec skvělý podzim!

 

Na okraj ještě jednou: jakmile bude doupě připojeno, chystám se začít páchat nějaké recenze na knížky a tak, první vezmu nejspíš Žoldnéře se svojí povídkou (ale no tak, tu recenzovat nebudu, jen jsou tam kousky, ke kterým se prostě musím vyjádřit!).

 

Zatím konec hlášení, mají tu moc dobré pivo, než abych psala dál…

1 reakce v článku “Opět krátká zpráva z vividoupětě”

  • Quartermaster napsal:

    Nemůžu mluvit za Pražáky, ale moje lenost je nekonečná, zejména když jde o cestování

Komentovat

Prodejní galerie Viviany Stellaty
Prodejní galerie Viviany Stellaty
counter