NoVIVInky od stolu…

…od noťásku, tužky a štětců. :)

V poslední době jsem se pustila do tolika věcí a projektů, že mi nad tím začíná rozum stát, a tak to trošku utřídím. :) Je fajn, když je člověk aktivní, ale ve chvíli, kdy se stane jakýmsi multifunkčním přízrakem, permanentně přikovaným k pracovnímu stolu, popíjejícím místo čaje vodu na praní štětců, lijícím si kafe do hlavy pomalu i ušima a k tomu nějakým podivným časoprostorovým podvodem (nejspíš) zvládajícím i jakž takž domácnost a dítě, potom je asi třeba přibrzdit.

Možná se vezu na nějaký manický vlně, ale jestli jo, tak toho aspoň využiju, než opadne. :D

Takže popořádku:

PSANÍ: Co se toho týče, nejspíš budu na blog sporadicky přidávat další vykopávky, možná i román (na pokračování), i když u toho si nejsem jistá, jestli to má smysl. :) Něco nového se na mém psacím stole rodí, ačkoli teď je to trochu ve fázi stagnace, porod nepostupuje, a nevím, jak to dopadne. Každopádně bych ráda věděla, kdo se o tohle zajímáte, jestli byste třeba ten román uvítali, případně spíš pokračování nějaké povídky, nebo ze srdce toužíte po nějaké novince (haha, určitě…).

VÝTVARNO: Včera večer jsem dokončila další obrázek, tentokrát jen „můj“, Matku vlků (jak říká G., paní plků), a dávám si krátký oddech. Pak se pustím do nějakejch nápadů na obal novýho alba kapely MORFIUM, uvidím, jak to půjde a jestli z toho něco bude. Jinak zatím nemám žádnou zakázku, takže pokud někdo něco chcete, je vhodnej čas, brzo mě určitě zaplaví tsunami objednávek! :)

A ostatní: co se muziky týče, tam momentálně žádný velký fofry nejsou. Za bicí si chodím spíš vyčistit hlavu a aktivně si odpočinout (a vychladit se ve zkušebně, samozřejmě :D ). Určitě bych měla vymýšlet bicí linky do nových písniček, ale nějak jsem v tomhle ohledu líná jak veš, navíc když už něco vymyslím, tak si k tomu pak G. sedne, chvíli hmká a tváří se, načež to přepíše na nějakou šílenost,kterou pak šrotím týden, abych na zkoušce stejně vypadávala z rytmu a netrefovala doby…

Nejotravnější zařizování je teď s úřady, jednak změna TP a pak jsem si udělala živnostenský oprávnění, obojí samo o sobě by šlo, ale potom to oznamování tam, a oznamování sem, a všechny ty státní instituce sice mají asi nějaký centrální registry, ale na druhou stranu jedna úřednice nemůže podat přes stůl lejstro druhé úřednici, protože to lejstro nejdřív musí projít vrátnicí v přízemí, tajemnou komnatou v pátém patře a poslat turistickou známku ze Štrbského Plesa, aby mohlo být přijato…

Taky jsem na živnostenském odboru chtě nechtě vyslechla vedle řešenou kauzu jedné místní firmy, dámy se dohadovali, jestli je pan podnikatel v insolvenci, v úpadku nebo ve vatě, načež zjistili, že je nejspíš mrtvý, a nejúředničtější úřednice recitovala z nějakých papírů, volně cituji: „V případě úmrtí je podnikatel o tomto povinen do čtrnácti dnů informovat…“ nebo tak nějak… jinak mu asi zabaví rakev. Takže jsem se tam dusila potutelným smíchem, zatímco paní se dohadovaly, jestli jako se kresba portrétů na zakázku dá případně zahrnout pod upomínkové předměty.

A asi nejvíc času mi teď zabírají (kromě malování) internety. Abych to trochu osvětlila, nemyslím tím, že sedím celý den u netu, ale mám tady v doupátku můj starý chibibook (Asuz Eee PC), a ne že bych za něj nebyla ráda, ale připojení kolísá od mizerného po nízké, a o nějaké případné editaci obrázků nemůže být řeč, takže některé věci prostě potřebuju dělat u velkého PC, kde ale zase kraluje G., a i když většinou ani nezabručí, připadá mi, že se netváří nadšeně, když mu to tam okupuju. :)

Jenže jsem konečně spustila stránku na facebooku, a k tomu jsem začala trochu víc pečovat i o účet na deviantARTu. A obojí, kromě toho, že jsou to děsní časožrouti, předpokládá občas i zobrazení na celou obrazovku, která by měla být tak dvakrát větší, minimálně, než kterou má pidibook k dispozici.

Ale, per aspera ad astra, jedu dál a pojedu, dokud mi nedojde palivo a nebudu muset zalézt do nory a načerpat síly. :) Mezitím vítám objednávky na obrázky, komentáře k povídkám, rady a připomínky a hlavně vaši přízeň, protože právě ta mě nakonec inspiruje k tomu, abych usilovně pracovala na všem, co dělám… :)

 

 

Komentovat

Prodejní galerie Viviany Stellaty
Prodejní galerie Viviany Stellaty
counter