Ezoteroristé

Dvě věci chci nejdřív vyjasnit, aby nedošlo k nedorozumění. Za prvé: na televizi se už dlouho nedívám, a i když jsme dřív s G. sledovali „Prostřeno“, tak už taky netuším, jestli ještě funguje, jestli je tohle nějaký hybrid toho pořadu, nebo co… A už vůbec nevím, nakolik jsou některé věci „zmanipulované“ střihem, výběrem konkrétních scén a nevysíláním jiných.

Za druhý: nemám nic proti lidem, kteří žijí „jinak“, místo materiálna se starají o duchovno, ladí si čakry, povídají si s Matkou Zemí a já nevím, co ještě…  Fakt. Třeba taková Lúmenn je mi sympatická – při osobním setkání (i když okolnosti byly trochu zvláštní :D ) jsem si nepřipadala jako kus špíny z podlahy, zabedněnej masožrout, nebo debil, co nedokáže pochopit nějakou „vyšší pravdu“… A tak nějak o tom, o toleranci k druhým, jsem chtěla dneska psát.

Všechno to zapříčinilo tohle video:

Narazila jsem na něj víceméně náhodou, když jsem si hledala dokumenty, co budu sledovat/poslouchat u kreslení.

A zkoukla jsem.

A žasla jsem…

Takže, pokud někomu paní Kratochvílová připadá skvělá, úžasná, nespoutaná zkostnatělými pravidly naší konzumní společnosti – budiž. U mě se v několika scénkách naprosto odepsala.

Něco z toho třeštění, co předváděla, se zdálo roztomilý. Prostě taková zvlášní osobnost, žijící si ve svém světě. Ale její chování k tomu chlápkovi… Co to, doprdele, mělo jako být?

Už od začátku jsem z toho měla pocit, že si J.K. z velký části na něco hraje. Je to jedna velká show, způsob, jak na sebe upoustat pozornost. Nezájem, jestli se kvůli tomu okolí cejtí nepříjemně, hlavní je šokovat, žejo.

Budiž. Nakonec, je to televizní soutěž, kdo do ní jde, musí bejt stejně tak trošičku exhibicionista a být připraven na všechno, protože vypjaté situace a zjitřené emoce prodávají.

Potud mi sice Kratochvílová nebyla sympatická, ale ještě mě nic nenutilo svoji nesympatii vyjádřit. Když jsem video shlédla celé, změnilo se to. Ta ženská je chodící souhrn všeho, co na podobných alternativních šílencích nesnáším.

Chápu touhu někoho, kdo si připadá osvícený, svoje osvícenství šířit. Ale probohy, pokud to dotyčný dělá „ohněm a mečem“, popírá všechno, co hlásá.

J.K. prohlašovala, že z pana Lumíra cítí agresi. Zase, nevím, jak to bylo za scénou, ale ze záběrů, které jsem viděla, jsem jedinou agresi cítila z ní. A i kdyby jí Lumír mimo kameru nadal do krav a já nevím co ještě (nevypadal na to, ale kdo ví), pořád by ji to neopravňovalo k útočnému a neskrývaně agresivnímu chování, které předváděla. Jo, šlo o odporného masožrouta. Dovolil si sežrat ubohého býka. Takže mstitelka Kratochvílová po něm chrstne sklenici vína! Wow! Jak odvážné! Jak… eh… spirituální! Člověk se při tý scéně fakt úplně rozvibruje – trapností.

A dvojnásob, když to J.K. později zopakuje.

Netuším, co by paní Bezva Vibrace dělala, kdyby pan Lumír také odhodil zábrany a společenské konvence, a v souladu se svou přirozenou náturou a spojením s vesmírným mužským principem jí jednu vyťal. Ale asi si byla jistá, že si to před kamerou nemůže dovolit, protože by ho pak stádo vlajících esoteroristek roztrhalo na kusy. V rámci všelásky a vesmírného souladu, samozřejmě.

***

Je mi z toho na blití. Vzpoměla jsem si na všechny ty eso/vesmír/příroda lidi, které jsem kdy potkala, a hlavně na ty, kteří měli plnou hubu lásky, tolerance a respektu ke všemu živému, a přitom z nich na dálku sálala příšerná nenávist ke každému, kdo si dovoluje žít jinak než oni.

Mám pro takové vzkaz: co kdybyste nás zabedněnce prostě nechali jít vlastní cestou? Dobře, sdělte nám svoje pravdy, pište je, zpívejte je, tančete je. Malujte je. Pro bohy, sypte mandaly, organizujte festivaly, na kterých se budou stovky pestře oděných človíčků objímat a s radostí šířit poselství o vesmírné LÁSCE.

My, masožraví, primitivní, konzumní a materialističtí tvorové, to uvidíme, a pomalu třeba začneme chápat.

Ale ve chvíli, kdy mě někdo začne mlátit všeláskou po hlavě a dusit mě svými dobrými vibracemi, ve spojení se zvířetem v sobě ho zakousnu.

Howgh!

4 reakcí v článku “Ezoteroristé”

 • Tyto Alba napsal:

  Já jsem jednou zažila něco podobného live. Nebyl to tedy takovej HC extremo jako je J.K., to bych asi nerozdejchala, ale setkala jsem se s jednou podobně loženou – byť projevem značně umírněnější – výtvarnicí. Ta si levituje prostorem a časem a sem tam upustí na čtvrtku štětec, aby nám, smrtelným, nějak přiblížila ten astrál. Potud OK. Dobré to přestává být v momentě, kdy si člověk dovolí pochybovačně pozvednout obočí („Fakt se vám jako podařilo evokovat toho archanděla, jo?“). Výtvarná entita se okamžitě háže do passive agressive módu, ve kterém setrvá po zbytek večera.

 • Tyto Alba napsal:

  Jinak mě docela vadí, jak tihle samozvaní ezomagoři kazí reputaci lidem, kteří se o duchovno-ezo-okultno atd. vážně zajímají a nedejbože mají v téhle oblasti i nějaké schopnosti a dosahují zde nějakých výsledků.. :-/

  • Viviana napsal:

   No, to je další stránka věci, ano… :) Na druhou stranu, u někoho, kdo má trochu vlastního rozumu, by takový „kažení pověsti“ nastat nemělo. Kdo je schopnej se nad tím zamyslet, ten nebude nikdy soudit jakoukoli skupinu podle chování několika jejích členů. Jestli chápeš, jak to myslím… :D

Komentovat

Prodejní galerie Viviany Stellaty
Prodejní galerie Viviany Stellaty
counter